Kürtaj Hizmeti için Telefon ET

Kürtaj Hizmeti

Kürtaj Hizmeti için Telefon 

İstenmeyen gebeliklerde bebek aldırma veya hamileliği sonlandırma işlemleri kürtaj uygulamasıyla gerçekleşmektedir.  Yasal açıdan uygun hastalara işlem yapılmaktadır.

Kürtaj gebeliği sonlandırmak isteyen kişiler için tıbbi birtakım müdahaleleri gerektirmektedir. Rahim içinde oluşan gebelik için gerekli tetkikler yapılarak uygulama aşamasına geçilecektir. Hazırlık ve işlem ardından devam eden süreçlerde doktor önerilerine uyulması gerekir.

Kürtaj Nedir?

Rahim içinde gebelik sonlandırılması işlemine kürtaj denmektedir.   Diğer isimleri küretaj ve dilatasyon olan işlemde rahim içinin temizlenmesi işlemi yapılır. Çocuk aldırma olarak da bilinen bu uygulama farklı temizlik gerektiren durumlarda da yapılabilir.  Anormal adet kanamaları olan bir hasta da kürtaj yaptırarak rahim tedavisi başvurusunda bulunabilir.

Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılır?

Sağlık sorunları ve istenmeyen hamilelik durumlarında yasal prosedüre uygun olunması halinde kürtaj yapılabilmektedir.

·       Yüksek miktarda radyasyona maruz kalan anne adayı

·       Hamilelik sürecinde yanlış miktarda ilaç kullanımı

·       Rahim kanseri tanısı koymak gerekiyorsa ve biyopsi olacaksa

·       Anormal kanama durumları

·       Annenin hayatını tehlikeye atan durumlarda kürtaj yapılabilmektedir. Kliniğimizde uzman doktorlarımız en doğru müdahaleleri gerçekleştirmektedir.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Yakın dönemde tartışma konusu da olan kürtaj nasıl yapılır sorusunu en uygun şartlarda yerine getiriyoruz. Bir operasyonla yapılan kürtaj işleminde rahim içine küret aleti sokulur ve rahim içindeki oluşum sonlandırılır. Yapılan işlemde delinme riski veya zedelenme olasılığı görülüyorsa bu alet kullanılmamaktadır.

Vakumlu Kürtaj Nedir?

Yaygın kullanılmakta olan kürtaj tekniklerimizden biri vakum aspirasyondur. Bu teknik diğer tekniklere göre daha çok uygulanmaktadır. Çünkü rahim içine daha az zarar vermektedir. Steril kanüller ile negatif yönde basınç ile rahim içindeki gebelik olan bölüm alınır. Doku kalmadığından emin olunarak bebek aldırma işlemleri devam eder.

Kürtaj Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Yapmakta olduğumuz kürtaj uygulamasında genellikle kısa bir sürede sonuç vermekteyiz. 10 dakikalık işlem olmakla beraber gebelik haftasına bağlı süre uzayabilir. Anestezi ile bu süre 1-2 saate kadar uzayabilir. Süreçlerle ilgili başvuran hastalarımıza detayları aktarmaktayız. Hastalarımızın 6 saat önceden yeme içmeyi bırakması ve sigara kullanmaması gerekmektedir.

Kürtaj ardından dikkat edilmesi gerekenler konusunda da tüm istenenler yerine getirilmelidir. Normal yeme içme düzeni bir iki saate kadar olacaktır. Kürtaj  konusunda doktorlarımızdan daha çok bilgi almak için randevu alabilirsiniz.

TAKİP EDİN
BLOG / DUYURU

Benzer Konular

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN