Enfeksiyon Hastalıkları Tedavisi

Enfeksiyon Hastalıkları Tedavisi

Enfeksiyon Hastalıkları Tedavisi 

Ateşli hastalıklar ve cinsel hastalıkları da kaplayan enfeksiyon sorunlarında bağışıklık sistemi önemli derecede etkilenmektedir. Tedavi için uzman doktorlarımıza başvurabilirsiniz.

Enfeksiyon hastalıkları tedavisi  erken önlem alınması gereken durumları ifade etmektedir.  Tahliller ardından enfeksiyon olan bölge antibiyotik gibi çeşitli yollarla tedavi edilir. Ancak her hasta için durum değişebilmektedir.

Enfeksiyon Hastalıkları Belirtileri Neler?

Vücudun bakteri ve virüslerle mücadelesinde yenilenme hızının azalması nedeniyle iltihap ve ateş oluşabilmektedir.  İdrar yollarında ve vücudun her bölümünde olabilen enfeksiyon Kandan yayılmaktadır. Ateşin normalden yüksek olması ve bazen halsizlik en yaygın enfeksiyon belirtisidir.

Enfeksiyon Hastalıkları Tedavisi 

Her hastalık için ayrı bir tedavi süreci vardır ve enfeksiyon tedavisi için öncelikle bağışıklık sisteminin iyileştirilmesi sağlanmalıdır.

·       İltihapla mücadele etmek için hastanın bağışıklığını etkileyen durumların iyileşmesi ve aşı, antibiyotik gibi tedaviler uygulanmalıdır.

·       AIDS hastalıklarında kesin bir tedavi olmamakla beraber çalışmalar sürdürülmektedir. Bağışıklık düşüren tüm durumlardan uzak durulmaktadır.

·       Cinsel yolla bulaşan enfeksiyon hastalıkları tedavisi   en zorlu tedavilerden biridir. Virüslerle mücadelede Hepatit B, C gibi hastalıklarda doktorlarımızın önerilerine göre işlem devam edecektir.

·       HIV ve AIDS terimlerinin karıştırılmaması gerekmektedir. Her iki hastalık ayrı şekilde değerlendirilmelidir. HIV tedavisinde ateş ve iltihaplanmayla alakalı önemli bir yol alınabilirken AIDS tedavisinde daha belirsiz bir durum vardır.

AIDS tedavisinde cinsel ilişkiye giren diğer kişinin riski bulunmaktadır. Ayrıca kesin bir tedavisi olmadığından bağışıklık sistemi güçlendirilecektir. Ölümcül hastalık karşılaştırması bakımından AIDS daha öne çıkmaktadır. HIV ölümcül hastalıklar kapsamından çıkarılan bir enfeksiyondur.

Vücut Direncini Yükselten Besinler

Beslenme ve enfeksiyon hastalıkları tedavisi arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Kendi özelliği iltihapla mücadele eden yiyecek ve içeceklerle beslenmek gerekir. Doktorlarımız yaşamınızda değişmesi gerekenler konusunda kişiye özel olarak bir tedavi süreci hazırlayacaktır.

Enfeksiyonda Düzenli Kontrolün Önemi

Enfeksiyon hastalıklarında kesin sonuç veren koruyucu aşı olmadığından doktor kontrollerinin önemi çok büyüktür. Hasta, düzenli olarak doktorlarımıza gelerek teşhisin son durumunu öğrenmeli ve belirtilen tedavileri uygulamalıdır. İlaç tedavisinde saatli kullanım da ayrıca önemlidir. Uzmanlarımız enfeksiyon hastalıkları tedavisi  alanında en iyi doktorlar olarak en uygun sonuçları sağlayacaktır.

 

TAKİP EDİN
BLOG / DUYURU

Diğer Hizmetler

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN